Antalya Akvaryum Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya Akvaryum içerisinde bulunan 40 tematik akvaryumu ve değişik özellikteki kompleksiyle dünyanın en büyük tünel akvaryumudur.

Rate this post

Antalya Akvaryum yeryüzündeki diğer akvaryumlardan farklı olarak en büyükleri arasında olup 3 metre genişliğinde ve 131 metre uzunluğa sahiptir. 40 tematik akvaryumu bünyesinde barındıran mekan dünyanın en büyük tünel akvaryumu kompleksini elinde bulundurmaktadır.

Sadece eğlence merkezli olarak değil de çok daha fazlasını misafirlerine sunan akvaryumda yeme-içme alanlarının dışında her gece doğal kar yağdırılan kapalı kar alanı Kar Dünyası ve Buz Müzesi; zehirli sürüngenlerle birlikte dev böcekler ve rengarenk canlılarla adrenalini en had safhada sunan Wild Park, çok boyutlu sinema tekniğiyle dünya denizlerinden kesitler sunan Oceanride XD Sinema gibi çok farklı alternatiflerde vardır.

Antalya Akvaryum özellikle karne hediyesi olarak çocuklarınıza sunabileceğiniz muhteşem bir komplekstir. Pek çok ünlü markanın buluştuğu noktalardan biri olan bu akvaryum sadece yerli turistlerin değil yabancıların da en çok merak ettiği mekanlar arasında gelmektedir.

Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum içerisinde 800 metrekare üzerine inşa edilmiş özel ısı dengeleyici kıyafetler giyildikten sonra gerçek kar yağdırılan mekanlarda bulunmaktadır. Dışarıdaki sıcaklık 40 dereceleri bulurken kar yağdırılan bölgelerde bu rakam -5 derecelere kadar düşmektedir. Gerçek karlarla birlikte makinelerden küçük su parçacıkları püskürtülürken aynı şekilde doğada olduğu gibi yere kar tanecikleri olarak düşen sular mevsim içerisinde misafirlerine mevsim yaşatmaktadır.

Antalya Akvaryum Aktiviteleri

Köpekbalığı Besleme

Antalya Akvaryum içerisinde en çok ilgi gören etkinlikler arasında köpekbalığı besleme gelmektedir. Akvaryumda bulunan tüm canlılar usullerine göre beslenmekte olup köpekbalıklarını besleyen profesyonel dalgıçlar misafirlerce yakından takip edilmektedir.

Buradaki canlılar genelde uskumru, istavrit, sardalya, kalamar ve karides ile beslenirken otçul olanlara da içinde ağırlıklı olarak havuç, marul, kivi, biber gibi sebze ve meyveler verilmektedir. Beslenme saatleri öğleye doğru saat 12.00 civarlarında olup bazı durumlarda değişiklik ortaya çıkabilmektedir.

Snow World Kar Dünyası

Antalya Akvaryum’da özel teknolojiler ile ortam sıcaklığının yaklaşık -5 dereceye kadar düşürüldüğü Snow World Kar Dünyası büyük ilgi görmektedir. Havaya püskürtülen ince su tanecikleri özel sistemlerle dondurulurken bunun yere kar olarak düşmesi sağlanmaktadır. Burada sıcaklık sabit tutulabildiğinden yılın her dönemi yumuşak kar görmem mümkündür.

Buraya gelen ziyaretçiler Kar Dünyası salonlarında karlı kaydıraktan kayabilme, kartopu savaşı yapabilme ve dağ kulübesi gibi farklı aktivitelere de karılabilmektedir. Soğuktan koruyucu kıyafetlerin verildiği mekana gelirken yanınızda mutlaka bere, eldiven gibi giysileri de getirmenizde fayda vardır.

Wild Park

Antalya Akvaryum’daki Wild Park içerisinde mağaralar, çöller ve tropik ormanları andıran özel tasarımlar vardır. Kapalı tanklar içerisinde dünyanın en tehlikeli sürüngenleri, en büyük kurbağaları ve en zehirli canlıları da görebilmeniz mümkün olacaktır.

Oceanride XD Sinema

Antalya Akvaryum’da eğlence kompleksinin girişindeki Oceanride XD Sinema buraya gelen ziyaretçilere 3 boyutlu bir seyahat imkanı sunmaktadır.

Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum Nerededir?

Antalya Akvaryum adından da anlaşılacağı üzere Antalya’nın Konyaaltı ilçesindedir. Antalya Havalimanı’na sadece 15 km kadar mesafede yer alan akvaryuma ulaşım da oldukça rahattır.

Antalya Akvaryum’a Nasıl Gidilir?

Konyaaltı sahiline 70 metre kadar uzaklıkta yer alan Antalya Akvaryum’a 5M Migros’a geldikten sonra rahatlıkla ulaşılabilmektedir. 600 ve 800 nolu otobüs hattını kullanarak ya da otogardan TK36 ve VF02 nolu otobüslere binerek ulaşmanız mümkündür.

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti 2023

 • Akvaryum Yetişkin 199₺
 • Akvaryum Çocuk (3-12 yaş) 144₺
 • Akvaryum & WildPark 275₺
 • Akvaryum & WildPark Çocuk (3-12 yaş) 208₺
 • Akvaryum & Kar Dünyası 289₺
 • Akvaryum & Kar Dünyası Çocuk (3-12 yaş) 226₺
 • Akvaryum & XD Sinema 245₺
 • Akvaryum & XD Sinema Çocuk (3-12 yaş) 190₺
 • Akvaryum & Face2Face 271₺
 • Akvaryum & Face2Face Çocuk (3-12 yaş) 203₺
 • Full Paket (Akvayum ve diğer bölümlerin tümü) 490₺
 • Full Paket Çocuk (3-12 yaş) 390₺

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Akvaryum’a giriş ücretleri yetişkinler için 199 TL, çocuklar içinde 144 TL’dir.

Antalya Akvaryum Kimlere Ücretsiz?

Antalya Akvaryum’a girişlerde 0-3 yaş ücretsiz olup 37. aydan gün alan çocuklar ücrete tabiidir. 3-12 yaş arasındaki çocuklar içinde indirimli kampanya fiyatının ödenmesi gereklidir.