Lara Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Lara Plajı; incecik kumları, tertemiz denizi ve berrak sularıyla dünyaca ünlü mavi bayraklı plajlar arasındadır.

Rate this post

Lara Plajı kumlarındaki renginden dolayı Altınkum Plajı olarak da bilinmektedir. 200 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki plaj, Antalya’nın mavi bayraklı plajları arasındadır. Tamamen ince kumdan oluşan plaj, tertemiz deniziyle ünlüdür.

Denizi derin olmasına karşın kalabalık zamanlarında bulanıkta görülebilmektedir. Ancak ilerlere doğru açıldıkça su neredeyse dibi görülebilecek şekilde berraklaşmaktadır. Lara Plajı’na girişler ücretsizken kişisel ihtiyaçlar adına duş, soyunma kabini, tuvalet ve engelli tuvaleti de bulunmaktadır.

Lara Plajı

Plajın bazı kısımlarında iç içe geçerek bütünleşen kumlarla beraber kızılçam ağaçları benzersiz görüntülere sahip olmaktadır. Lara Plajı’nın sahil kenarı deniz, kum ve güneş keyfi yapmak isteyenler için idealken kızılçam ormanlarıyla kaplı alanlarda ise piknik yapanlara rastlamak mümkündür.

Lara Plajı’nda şemsiye, şezlong, yatak, loca gibi konforlu seçeneklerin yanında yeme-içme ihtiyaçlarının karışlanabileceği işletmeler ve gün boyunca eğlenceli aktiviteler de yer almaktadır. Akşam saatlerinde ya da yaz sezonu içerisinde plajın deniz kenarında düğün yapan çiftleri de görmek mümkün hale gelmiştir.

Lara Plajı Nerededir?

Lara Plajı, Antalya şehir merkezine 10 km kadar mesafedeki Güzeloba Mahallesi sınırları içerisindedir. Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından biri olan bu mekan ayrıca Konyaaltı Plajı’yla birlikte dünyaca ünlü plajlar arasındadır.

Lara Plajı

Lara Plajı’na Nasıl Gidilir?

Bat kısmında Karpuzkaldıran Plajı, doğusunda Kundu ve Kumköy Sahili’nin yer aldığı Lara Plajı’na ulaşım oldukça rahattır. Özellikle sabah saatlerinde çarşaf gibi deniziyle ünlü olan plaja Antalya Otogarı’ndan kalkan otobüs, servisler ve dolmuşlarla gidilebilmektedir.

Lara bölgesinde geldikten sonra plaja kadar yürüme şansınız da bulunmaktadır. Plajın Antalya Havalimanı ile mesafesi de 15 km kadardır.

Lara Plajı Ücretli Mi?

Oldukça pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Antalya merkeze yakın konumdaki Lara Plajı’na girişler ücretsizdir.

Lara Plajı Hangi Semtte ve Mahallede?

Lara Plajı konum olarak Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alıp Güzeloba Mahallesi mevkiindedir. Plaja Özgürlük Parkı’nın sağ tarafında bulunan eski Lara Caddesi’nin takip edilmesiyle ulaşılabilmektedir.