Mermerli Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Mermerli Plajı, yat limanının yakınlarında yer almasıyla hem konumu hem de sığ oluşu nedeniyle turistlerin ilgi odağıdır.

4.5/5 - (4 votes)

Mermerli Plajı, Kaleiçi Limanı’nın hemen yakınlarında falezin arka kısmında hayat kurtarıcı özelliği bulunan bir sahildir. Eski zamanlarda izole olması nedeniyle Kadınlar Plajı olarak da kullanılan bu bölge daha sonrasında şehir plajına çevrilmiştir.

Küçük bir plaj olmasına rağmen mavi bayrağa sahip olan Mermerli Plajı az biraz sakinlik ve huzur arayanlarca tercih sebebidir. Kayalık bir zemini bulunan plaj tamamen özel bir işletmeye ait olmasından dolayı temiz ve düzenli tutulmaktadır.

Mermerli Plajı

Tarihi kalenin hemen yanında harika bir zaman geçirmek isteyenlerin güneşlenmek ve denize girmek adına tercih ettiği Mermerli Plajı, körfez içerisinde bulunmasından dolayı dalgasız ve temizdir. Plajın hemen üst kısmında falezlerin üzerindeki restoranlarda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını rahatça giderebilir ve manzaranın keyfine varabilirsiniz.

Mermerli Plajı Nerede?

Mermerli Plajı, Antalya’nın Kaleiçi ilçesinde yer almaktadır. Yat limanının hemen yanında küçük ve korunaklı bir plaj olmasından dolayı denizi sığ, durgun ve berraktır. Büyüleyici manzarası ile Antalya’nın en nadide noktalarından birisi olan mavi bayraklı plaj ayrıca turistlerinde uğrak noktalarındandır.

Mermerli Plajı

Mermerli Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kaleiçi ilçesindeki Mermerli Plajı, yat limanının hemen yanında bulunmasından dolayı buraya otobüs ve Tramway ile gelmek mümkündür. Otobüs ile gelmek isteyenler; KL08, CV14, KC06, KL21, KPZ83 ve LC07 nolu hatları; Tramway ile gelmek isteyenlerde T2 hattını kullanarak Kale Kapı Durağı’nda inmelidirler.

Yüzlerce yıllık tarihiyle Akdeniz’i içerisinde hissetmek isteyenler ile Bey Dağları’nın ihtişamlı görüntüsüyle büyülenmek için Mermerli Plajı içinizi ısıtacaktır.

Mermerli Plajı Giriş Ücreti 2023

Mermerli Plajı’na giriş ücreti 2023 yılında kişi başı 90 TL’dir.

Mermerli Beach Nerede?

Mermerli Beach yani diğer adıyla Mermerli Plajı, Antalya’nın Kaleiçi ilçesindedir. Kaleiçi’nin şirin ve canlı olan dar sokaklarından geçtikten sonra Mermerli Banyo Sokak üzerinden plaja rahatlıkla ulaşmak mümkündür.