Portakal Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Portakal Plajı, mavi bayraklı plajlar arasında yer alıp masmavi güzellikteki Akdeniz’de cennetten bir köşe gibidir.

5/5 - (1 vote)

Portakal Plajı, Oba Çayı’nın denize döküldüğü alan içerisinde Dim Çayı’nın hemen mevkisindedir. Oba Plajı olarak da adlandırılan bu yer yaklaşık 1 km uzunluğa sahiptir. Mavi bayraklı plajlar arasındaki mekanın tertemiz denizinde yüzmek, incecik kumsala sahip plajında güneşlenmek ya da açık denizde yapılan su sporları aktivitelerinden faydalanmak mümkündür.

Eğer sizde az da olsa sakinlik arıyorsanız ve plajın hemen arka kısmında kalan yerde yürüyüş yapmak veya bisiklete binmek istiyorsanız Portakal Plajı tam sizlik diyebiliriz. Hemen önünüzdeki masmavi güzellikteki Akdeniz ve arkasında çam ormanlarıyla kaplı Toroslar’ın bulunduğu plaj, eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Portakal Plajı

Yumuşacık kumsallarında deniz sığ ve çok fazla dalgalı olmadığından çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler açısından plajda denize girmek uygundur. Hizmetin oldukça geniş tutulduğu plajda hem ücretli hem de ücretsiz plaj alanları bulunmaktadır.

İsterseniz kendi hasırınızı ya da şemsiyenizi alarak gelebilir veya ücretli plaj imkanlarından yararlanabilirsiniz. Plajdaki duş ve WC’den ücretsiz yararlanabilir, plaj etrafında işletmelerde yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Portakal Plajı Nerededir?

Portakal Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesindedir. İlçe merkezine yakın konumdaki plaj tam olarak Oba Çayı’nın denize döküldüğü yerdedir. Deniz tabanı genelde kumluk olan plajın bazı kesimlerinde sert kum kayaları da bulunmaktadır.

Portakal Plajı

Portakal Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Portakal Plajı’na ulaşmak oldukça kolaydır. Toplu taşıma ya da özel aracınızla plaja rahatlıkla gelebilir veya ilçe merkezinden de yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından bölgeye ulaşabilirsiniz. Girişlerin ücretsiz odluğu plaja şehir içi otobüsleri de gitmektedir.

Portakal Plajı Konumu