Sarısu Kadınlar Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarısu Kadınlar Plajı sadece kadınların içeriye giriş yapabildiği ve çalışanların da kadın olduğu Mavi Bayraklı Plajlar arasındadır.

5/5 - (1 vote)

Sarısu Kadınlar Plajı sadece kadınların yararlanabildiği bir sosyal tesistir. Bölge halkı arasında Antalya Kadınlar Plajı olarak anılan ve 2012 senesinden bu yana Mavi Bayraklı Plajlar’dan biri olan bu mekanda sahilin uzunluğu 450 metre, genişliği ise 75 metre civarlarındadır.

Herhangi bir şekilde özel işletme ya da kuruluştan bağımsız olan Sarısu Kadınlar Plajı’na gelenler hem piknik yaparak hem de denize girerek günün stresini atmaktadırlar. Antalya’daki en gözde plajlar arasında yer alan bu tesiste belirli şartlar dahilinde kontrollü olarak mangal yapmakta mümkündür.

Sarısu Kadınlar Plajı

Özellikle yaz mevsiminde çok fazla kalabalığa sahip olan plaja erken gelemeyenlerin yanlarında mutlaka seyyar masa ve sandalye getirmeleri iyi olacaktır. Plajın kumsalı gerçekten de muhteşem olup denizi de zaman zaman dalgasız ve sakindir.

Sarısu Kadınlar Plajı’nın merkez konuma yakın olması ve eksiklerin giderilebilmesi açısından yakınlarda market ve dükkanların yer alması buranın tercih sebebini daha da yukarı çekmektedir. Plajda; WC, soyunma kabini ve duş imkanı bulunurken özel araçları ile gelenler içinde otopark imkanı vardır.

Sarısu Kadınlar Plajı Nerededir?

Sarısu Kadınlar Plajı, Antalya’nın Konyaaltı ilçesindedir. Antalya Yat Limanı’nın hemen yanı başında bulunan plaja Kaş, Kemer, Konyaaltı istikametine giderken Yat Limanı tabelasını gördüğünüz noktadan dönüş yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Konyaaltı – Kemer Karayolu’nun hemen üzerinde yer alan Sarısu Kadınlar Plajı’na Konyaaltı ilçesindeki Sarısu’dan kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. KL08 nolu belediye otobüsleri plajın hemen girişine kadar gelebilmektedir.

Antalya Bayanlara Özel Plaj Nerede?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer alan ve sadece bayanların girebildiği Sarısu Kadınlar Plajı’nda duş, tuvalet ve soyunma kabinleri bulunmaktadır. Tüm kadınlar için yeterli hizmet alanları bulunan plaj oldukça geniş bir alandadır.

Antalya Kadınlar Plajı Paralı Mı?

Antalya’daki Sarısu Kadınlar Plajı’na girişler ücretsizdir.

Sarısu Kadınlar Plajı Girişi Ücretsiz Mi?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer alan Sarısu Kadınlar Plajı’na girişler ücretsizdir. Özel aracı ile plaja gelmek isteyenler için otopark imkanı da bulunmaktadır.

Sarısu Kadınlar Plajı Saat Kaça Kadar Açık?

Antalya’da bulunan Sarısu Kadınlar Plajı 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yani plaj, haftanın her günü saat 19.00’a kadar açıktır.