The Land of Legends Tema Park Nerede, Nasıl Gidilir?

The Land of Legends Tema Park sadece Antalya'nın değil dünyanın en büyük ve sayılı tem parkları arasındadır.

Rate this post

The Land of Legends Tema Park, Antalya’da dünyanın en büyük tema parklarından bir tanesi olarak büyük ilgi çekmektedir. Her daim konuklarına eğlence, heyecan ve adrenalinin kapılarını açan efsanevi bu yer oldukça ünlüdür.

Dileyen misafirler bu mekana sadece tatil için gelirken çoğu kişi ise keşfetmek amacıyla da The Land of Legends Tema Park’ı ziyaret etmektedir. Benzersiz atmosferinde her yaştan insanı bünyesinde ağırlayan bu park unutulmaz deneyimlerinde bir başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Tesis bünyesinde Tema Park, Kingdom Hotel ve Shopping Avenue başta olmak kaydıyla pek çok farklı tatil, eğlence ve alışveriş konsepti vardır. Konaklamak adına Kingdom Hotel’i tercih edecekler için masalsı bir atmosfer ve otele özel Eternia Restaurant içerisinde hazırlanan benzersiz tatlılar keşfetmek adına idealdir. Çocukların eğlenebilmeleri adına Nyssa Bar ve oyun alanı bulunurken Anjana Spa’nın uzman terapistleri eşliğinde kendi bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirme şansını elde edeceksiniz.

The Land of Legends Tema Park

Dünyanın en uzun su kaydırağını bünyesinde barındıran The Land of Legends Tema Park’ta çocuklar ve yetişkinler tarafından da takip edilen ünlü çizgi film kahramanları Maşa ile Koca Ayı da farklı bir konsept oluşturmaktadır. Shopping Avenue içerisinde dünyaca ünlü moda markalarına ve gurme restoranlarına da ulaşabilme şansına sahip olacaksınız.

Yaz sezonu süresince çeşitli festivaller, konserler ve gösteriler ve akşam saatlerinde izleyicileri algılarının ötesinde bir yolculuğa çıkaran dünyaca ünlü müzikal gösteri sizleri mest edecektir. Burada isteyen konuklar için ayrıca Kingdom Hotel misafirlerine özel shuttle servisi ile Rixos Premium Belek’e ulaşabilecek; Rixos’un eşsiz plajı ve ısıtmalı havuzlarından da yararlanabileceksiniz.

The Land of Legends Tema Park Nerede?

The Land of Legends Tema Park, Antalya’nın Serik ilçesi sınırları içerisindedir. Türkiye’nin Disneyland’ı olarak tasarlanan 626.000 m2 alan içerisinde 205 mağaza ile bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. 40’dan fazla su kaydırağı, 20’yi aşan eğlence ünitesiyle keyifli anların yaşanacağı bu mekan her yaştan insanı kendisine çekmektedir.

The Land of Legends Tema Park

The Land of Legends Tema Park’a Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan The Land of Legends Tema Park, Belek’e de oldukça yakındır. Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bu mekan; Serik’e 15 km, Antalya şehir merkezine ise 33 km kadar mesafede bulunmaktadır. Öncelikle Serik’e ulaşılmalı ve ardından da Kadriye Beldesi’ne giden servisler kullanılmalıdır.

The Land of Legends Tema Park’ta Neler Var?

The Land of Legends Tema Park içerisinde bilete dahil olan hizmetler; aktif olan tüm kaydıraklar, aktif kullanılan tüm havuzlar, Waterfront Kingdom Show, aktif durumdaki eğlence üniteleri, Maşa ile Koca Ayı Land of Laughter ve Maşa ile Koca Ayı Circus Şov’dur.

The Land of Legends Tema Park Giriş Ücreti Ne Kadar?

The Land of Legends Tema Park giriş ücreti 2023 yılı için yetişkinler için 1.300 TL, 4-11 yaş arası çocuklar içinde 1.040 TL’dir.