Kleopatra Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyu yeşille mavinin buluşmasını ve Sezar'ın büyük aşkını tanıdığı o efsane adıyla bütünleştiği ortak noktadır.

Rate this post

Kleopatra Koyu, Antalya ilinin Kemer ilçesinde yeşil ile mavinin birleştiği noktada yer almaktadır. Hem denizin hem de ormanın iç içe olduğu bu bölge turistlerin akınına uğramaktadır. Akdeniz’in berrak maviliğinden güzelliğini aldığı konuşulan Kleopatra’nın büyük aşkı Sezar ile tanıştığı yer olarak adlandırılan bu yer dünyaca ünlü bir koydur.

Kleopatra Koyunun batısındaki uç kısmında bu koyu andıran bir siluet vardır. Genelde kampçılarında büyük rağbet gösterdiği mekanda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Turkuaz rengini andıran denizi ve altın sarısı kumsala sahip koy, sığ olmasına rağmen kalabalık aileler içinde huzurlu bir ortamı bünyesinde barındırır.

Kleopatra Koyuyla ilgili tarihte birçok rivayet vardır. Bu rivayetlerden en bilineni ise Kleopatra ile büyük aşkı Sezar’ın burada tanıştığına inanılır. Her yıl binlerce turistin akın ettiği koy kampçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Kleopatra Koyu Nerededir?

Kleopatra Koyu, Antalya ilinin Kemer ilçesine yakın bir mesafededir. Şehir merkezinden gelecekler için 61 km bir mesafeye sahip olan koya her yıl değişik şirketler tarafından turlar düzenlenmektedir.

Kleopatra Koyu nerede

Kleopatra Koyunda herhangi bir tesis bulunmadığından konaklama işletmesi de yoktur. Yemyeşil ormanlarla çevrili olan bölge genelde kampçıların tercihleri arasında ilk sıradadır.

Kleopatra Koyuna Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyuna gidebilmek için öncelikle Kemer’den Tekirova’ya gelmek gereklidir. Eğer ki özel aracınız yoksa oteller bölgesini geçtikten sonra Likya yolunu takip ederek ulaşmanız mümkündür.

Kleopatra Koyuna nasıl gidilir

Kleopatra Koyunda elektrik, duş veya tuvalet ihtiyacınızı giderebilecek bir mekanın olmaması kişileri biraz zor durumda bırakabilir. Koyun giriş kısmında bulunan çeşmeden damacanalarla alınan sudan ihtiyaçlar giderilebilmektedir.

Kleopatra Koyu Konum