Dillere Destan Güzelliğiyle 3 Büyüleyici Antalya Plajı

Dillere destan ve her yıl yüz binlerce turisti kendisine çeken büyüleyici Antalya plajlarını sizler için hazırladık.

Rate this post

Akıllara tamamen kazınacak unutulmaz bir tatili renklendirmek adına büyüleyici Antalya plajları, insanları bambaşka serüvene çıkarır. Bir tatil cennetini andıran Akdeniz’in masmavi suları ve altın sarısı kumsalı her insanın ömründe mutlaka da olsa görmesi gerekenler arasındadır.

Deniz ile çam ormanlarının buluştuğu noktada kişileri değişik bir dünyada yolculuğa çıkaran Antalya plajları yaz aylarında daha bir başkadır. Mayıs ayından başlayarak Kasım’ın sonuna kadar boğucu sıcaklardan kaçmak adına mükemmel bir tercih sebebi olan Akdeniz’in büyüleyici plajlarına hep bir göz atalım.

Patara Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Plajı, en gözde mekanlardandır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 2020 senesinin Patara Yılı ilan edilmesi sonrasında iyice artış gösteren plajın 12 kum uzunluğundaki sahil şeridi ile incecik kumları görülmeye değerdir.

Patara Plajı

Kaş ilçesinde 45 km kadar mesafede bulunan Patara Plajı, caretta caretta deniz kaplumbağalarının da yumurtlama alanı olduğundan koruma altına alınmıştır. Başrollerinde Kemal Sunal ile Şener Şen’in oynadığı Tosun Paşa filminin çöl sahnelerinin çekildiği yer alan bu plaj ayrıca Patara Antik Kenti ve Xanthos Antik Kenti ile de komşudur.

Kaputaş Plajı

Antalya’nın Kaş ile Kalkan ilçelerinin arasında bulunan Kaputaş Plajı, kanyon ağzının manzarasıyla eşsiz bir doğa görünüme sahiptir. Türkiye ile ilgili çekilen tanıtım filmlerinin merkezi konumundaki plaja 187 adet basamaktan indikten sonra ulaşılabilmektedir.

Kaputaş Plajı

Burayı özel kılan en önemli nedenler arasında dağlardan akarak gelen kaynak suyunun denizle birleşmesidir. Kaputaş Plajı’ndaki denizi soğuk olmasının sebeplerinden birisi bu olaydır. Turkuaz rengini andıran denizi ve yakınlarındaki Mavi Mağara sizleri beklemektedir.

Kleopatra Plajı

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra Plajı, altın sarısı kumları ve geniş sahiliyle büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Sığ ve berrak deniziyle her sene yüz binlerce turistin akınına uğrayan plaj geçmiş dönemlerdeki tarihiyle dillere destandır.

Kleopatra Plajı

Su sporlarından hoşlananlar için mükemmel bir konumda bulunan plajda ayrıca paraşüt, jet ski ve deniz bisikleti aktiviteleri de vardır. Yakınlarındaki Damlataş Mağarası ve yine ona bağlı olan Damlataş Plajı, mavi bayraklıdır. Adını Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alan plajda Kleopatra ile Roma İmparatoru Antonius’un beraber yüzdüğüne inanılmaktadır.