Kleopatra Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı berrak deniziyle Alanya'nın cennet noktalarından olup her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

5/5 - (1 vote)

Kleopatra Plajı, Antalya’nın cennet noktalarından biri olup her sene birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 8 ila 10 metre arasında sığ bir yapı içerisinde yer alan plaj, Alanya’nın tarihi yarımadasından başlayarak Damlataş Plajı’nın bitimine kadar devam eder.

Kleopatra Plajı’nın denizinin berrak olması deniz gözlüğüyle bakıldığında balıkların çok net bir şekilde görünmesine sebebiyet verir. Plaja gelenler sadece denize girmekle kalmayıp tekne gezisi, paraşüt, jet ski ve deniz bisikleti gibi farklı aktivitelerden yararlanır.

Kleopatra Plajı

İnce kum ve altın sarısı renge sahip olan plaj adını dönemin Mısır kraliçesi Kleopatra’dan almaktadır. M.Ö.69 ve M.Ö. 30 yılları arasında yaşayan Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi olan Kleopatra’ya bu yer Roma generali Antony tarafından hediye edilmiştir. Tarihteki rivayetlere göre Kleopatra banyo yapmak için bu plaja inerken bir başka söyleyişe göre ise Kleopatra’nın plaja daha rahat gelmesi adına kaleden plaja bir tünel olduğu da söylenmektedir.

Kleopatra Plajı Nerededir?

Kleopatra Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesindeki tarihi yarım adanın batı kısmında yer almaktadır. 2 km uzunluğunda bir plaja sahip olan yer, Alanya Kalesi’ne de komşudur.

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı’na Nasıl Gidilir?

Alanya’da yer alan Kleopatra Plajı’na otobüs, taksi ya da özel aracınızla rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Merkeze 120 km kadar mesafede yer alan Alanya’ya geldikten sonra plaja yaya bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kleopatra Plajı’na girişler ücretsizdir ancak şezlong ve şemsiye için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiyatlar ortalama olarak 30 ila 70 TL arasında olup plajın hemen 50 metre kadar ilerisinde büfe bulmanızda mümkündür.