Ay Işığı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ay Işığı Plajı, Antalya ilinin Kemer ilçesindeki yat limanının batı kısmında turkuaz rengiyle bir bütün olmakla birlikte tamamen kumsaldır.

Rate this post

Ay Işığı Plajı, Antalya ilinin Kemer ilçesinde hilal biçimini andıran görüntüsüyle inanılmaz bir ambiyansa sahiptir. Altın sarısını andıran kumsalı ve berrak deniziyle dünyanın en güzel koyları arasında gösterilen bu plaj oldukça popülerdir.

Ay Işığı Parkının sahil kesiminde yer alan ve aynı adı taşıyan Ay Işığı Plajı koyunun etrafı Olympos Bey Dağları Sahil Milli Parkı ile çevrilidir. Turkuaz rengini andıran görüntüsüyle denize giriş kısmı tamamen kumsal olan plajda çok az bir miktarda çakıl bulunmaktadır.

Kemer Kaymakamlığı tarafından Ay Işığı Plajının 3/1’lik kısmı ihale usulüyle özel işletmelere verilerek halka ve buraya gelen turistlerin kullanımına açıldı. Kemer’in hemen merkezinde yat limanının batı kısmında yer alan plaj, ağaçlar içerisinde bambaşka görüntüsüyle geceleri doğal güzellikleri kendisine haran bırakmaktadır.

Ay Işığı Plajı Nerede?

Ay Işığı Plajı, Antalya ilinin Kemer ilçesinde yat limanının hemen batı yakasında yer almaktadır. Turkuaz rengini andıran görüntüsü ve doğal güzellikler ile çevrili plajda harika bir gün geçirmek tamamen sizin elinizdedir.

Ay Işığı Plajı nerede

Kemer Kaymakamlığınca alınan karar doğrultusunda 3/1’lik kısmı özel işletmelere devredilen Ay Işığı Plajı, turistlerinde ilgisini çeker. Tamamen kumsal olan plajın çok az kadar bir kısmında çakıl bulunmaktadır.

Ay Işığı Plajına Nasıl Gidilir?

Ay Işığı Plajına gidebilmek için Kemer’deki yat limanının batı kısmındadır. Antalya şehir merkezine 55 km kadar mesafede olan plaja toplu taşıma ile de rahatça ulaşılabilir.

Ay Işığı Plajı nasıl gidilir

Antalya-Kemer arasındaki otobüs hatlarıyla Ay Işığı Plajına ulaşmak mümkün olmakla birlikte hususi yani özel aracınızla da bölgeye rahatlıkla gidebilirsiniz. Plaj, Kemer Deniz Otobüsü İskelesine sadece 7 dk yürüme mesafesindedir.