5 Haziran Pazartesi Okullar Tatil Mi?

4 Haziran Pazar günü ülke genelinde ve yurt dışında yapılacak 2023 LGS sınavının ardından öğrenciler 5 Haziran Pazartesi günü okullar tatil mi sorusuna yoğun ilgi göstermektedir.

5/5 - (1 vote)

4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 2023 LGS sınavı sonrasında 5 Haziran Pazartesi okullar tatil mi sorusu için öğrenciler merak içerisine girdi. Yurt içi ve yurt dışı genelindeki okullarda yapılacak LGS sınavı iki oturum halinde gerçekleştirilecek.

Liselere Geçiş Sistemi olarak bilinen 2023 LGS sınavı Türkiye’de yurt genelinde ve yurt dışındaki okullarda 4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. İki oturum halinde yapılacak olan LGS sınavında ter dökecek olan öğrenciler 5 Haziran Pazartesi gününde okulların tatil olup olmadığını şimdiden sorgulamakta.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 2023 LGS sınavında ilk oturum 4 Haziran Pazar günü sabah saat 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. İlk oturum sözel alanda; Türkçe, T.C, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil; ikinci oturum ise sayısal alanda Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşacak.

2023 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2023 LGS sınav sonuçları 26 Haziran Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet üzerinden açıklanacak. Bu sınava giren 8. Sınıf öğrencileri yüzde 70 sınav puanı, yüzde 30 diploma notuyla liselere yerleştirilecek.

5 Haziran 2023 Okullar Tatil Mi?

4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 2023 LGS sınavının hemen ardından öğrenciler 5 Haziran Pazartesi günü okulların tatil ilan edilip edilmediğini sorgulamaktadır. Ancak şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından net bir açıklama yapılmamıştır.

Bu doğrultuda öğrenciler 5 Haziran 2023 Pazartesi günü okullar tatil değildir.