Papaz Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Papaz Koyu, yeşillikler arasında kamp ve piknik alanı olarak kullanılmakta birlikte turistlerinde ilgisini çekmektedir.

Rate this post

Papaz Koyu daha çok özellikle piknik yapanlar ya da kampçılar tarafından kullanılmaktadır. Kumluca Belediyesi’nce piknik ve kamp alanı olarak yeniden düzenlenen koy, son zamanlarda doğa ve kamp severlerin ilgi alanına girmeyi başarmıştır.

Dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotaları arasında bulunan Likya Yolu üzerindeki güzergah istikametindeki Papaz Koyu ilk zamanlarda sadece yöre halkınca tercih edilmiş ancak son zamanlarda ünü iyice yayılmıştır.

Ufak bir plaj alanlına sahip olan koyun zemini tamamen çakıl taşlarıyla kaplıdır. Denizi sakin ve dalgasız olan Papaz Koyu’nun sahilinde; duş, soyunma kabini ve tuvalet bulunmaktadır. Yeşillikler arasındaki kamp ve piknik alanlarında masalar, mangallar, çeşmeler ve çevrenin temiz tutulması için çöp konteynerleri bulunmaktadır.

Papaz Koyu

Papaz Koyu Nerededir?

Papaz Koyu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alıp Mavikent Mahallesi’ne bağlı Karaöz Mevkiisi civarlarındadır. Antalya şehir merkezine 100 km, Kumluca’ya ise 19 km kadar mesafede yer alan koy özellikle hafta sonlarında kafasını dinlemek isteyenlerce bir kaçış noktası olarak görülmektedir.

Papaz Koyu’na Nasıl Gidilir?

Papaz Koyu’na Finike istikametinden gelecek olanlar Mavikent sahil yolu güzergahı üzerinde 26. km.’den sonra ulaşabilirler. Adrasan yönünden gelecek olanlarda Karaöz yolundan sola dönerek 12. km’de koya varacaklardır.

Papaz Koyu

Toplu Taşıma içinde Adrasan-Kumluca arası çalışan minibüslerle 30 dakikalık bir yolculuğun arından Papaz Koyu’na ulaşmak mümkün olacaktır. Girişlerin ücretsiz koyun sakin ve pırıl pırıl denizi, kızılçam ağaçlarıyla çevrili yemyeşil doğası ve eşsiz atmosferi buraya gelenleri büyüleyecektir.

Papaz Koyu Neresi?

Papaz Koyu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer almaktadır. Orman işletmeleri ve Kumluca Belediyesi tarafından piknik ve kamp alanına çevrilen koy, büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Papaz İskelesi Nerede?

Papaz İskelesi, Antalya’nın Kumluca ilçesinde Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiindeki piknik ve kamp alanlarının bulunduğu bölgededir.