Tersane Beach Nerede, Nasıl Gidilir?

Tersane Beach dönemin Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılıp tarihle iç içe konumuyla oldukça sevilmektedir.

Rate this post

Tersane Beach geçmiş zamanlardan günümüze kadar gelen ve Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan bir plajdır. Alanya Tersanesi ile Kızılkule arasındaki bölgede tarihle iç içe olan küçük bir plaj konumdaki bu yer yöre halkı tarafından tercih edilmektedir.

Tersane Plajı’nın boyutunun ufak olması ve diğer Alanya plajlarına göre çakıllarla kaplanmasından dolayı adı çokça duyulmamıştır. Ancak tarihle iç içe bir konumda yer alan beach gözlerden uzak bir gün geçirmek ya da denizin tadını çıkarmak açısından idealdir.

Doğal güzellikleri, tarihle iç içe oluşu, tertemiz ve masmavi deniziyle tekne turlarının da favorilerinden olan Tersane Beach, yüzme keyfine varmak açısından tercih sebebidir. Girişlerin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilecek bir işletme bulunmamaktadır.

Tersane Beach

Yanınızda getirdiğiniz kendi havlunuzda gün boyunca güneşlenebilir, surların arka tarafında portakal bahçeleri arasında yer alan kafeteryalarda da yemek-içme gibi ihtiyaçlar rahatlıkla karşılanabilir.

Tersane Beach Nerededir?

Tersane Beach konum olarak Alanya Tersanesi ile Kızılkule arasında yer almaktadır. Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan plaj günümüze kadar doğallığını korumayı başarmıştır. Bazı zamanlarda dalgalı ve derine inen denizi nedeniyle çocuklu aileler için uygun olmayabilir.

Tersane Beach Konumu