Belek Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Belek Halk Plajı, Antalya'da mavi bayraklı plajlar arasında yer alıp özellikle Kum Zambağı ile ilgi odağıdır.

Rate this post

Belek Halk Plajı yaklaşık olarak 300 metre uzunluğundaki sahiliyle Antalya’da mavi bayraklı plajlar arasında yer almaktadır. Akdeniz’in muhteşem ötesi tatil beldelerinden Belek sahillerinde bulunan bu plaj, yaz tatillerinin aranılan mekanlarındandır.

Belek Halk Plajı’nda yaz aylarında düzenlenen konserler, yarışmalar ve turnuvaların yanı sıra sosyal açıdan da sürekli olarak bir hareketliliğin yaşanması buranın yerli ve yabancı turistler tarafından neden tercih edildiğinin bir kanıtıdır. Bu plajı ünlü yapan detaylar arasında Kum Zambağı’nın doğal yetişme alanı olmasıdır.

Belek Halk Plajı

Akdeniz ülkeleri ile Karadeniz’in güney kıyılarında yetişen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kum zambaklarının ülke dışarısına çıkarılması tamamen yasaktır. Bu sebepten dolayı buradaki zambaklara zarar vermek, kumsal içerisinde ateş yakmak, araç ile kumsala giriş yapmak, kumsal bölgesine hayvan sokmak ve şezlong ile şemsiyeleri kum zambaklarının etrafında kullanmak tamamen yasaktır.

Belek Halk Plajı Nerededir?

Belek Halk Plajı’nda, Antalya’nın Serik ilçesi sınırları içerisindedir. İlçenin merkezine sadece 13 km mesafede bulunan plaj, Serik Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Belek Halk Plajı

Belek Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Belek Halk Plajı genel anlamda hem Antalya Havalimanı’na hem de çevredeki lüks otellere oldukça yakın konumdadır. Antalya merkezden sonra Serik istikametine doğru ilerleyerek ilçe merkezine gelindiğinde Belek Turizm Merkezi tabelasından sonra 8 km daha kadar gidildiğinde ulaşmanız mümkündür.

Belek Halk Plajı Sığ Mı?

Belek Halk Plajı’nda denizi sığ olması sebebiyle çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için bu sahil oldukça idealdir. Bu plajda ayrıca çocuk parkı da bulunmaktadır.

Belek’te Halk Plajı Var Mıdır?

Belek’te Antalya’nın ilinin Serik ilçesinde aynı adı taşıyan Belek Halk Plajı yer almaktadır. Yaklaşık 13 km kadar mesafedeki plajın denizi sığ olması nedeniyle tercih sebebidir.