Damlataş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Damlataş Plajı tarihi bir dokuya sahip olan Alanya Yarımadası civarlarında en bilindik mavi bayraklı plajlardandır.

Rate this post

Damlataş Plajı tarihi Alanya Yarımadası civarlarında bölgenin en meşhur ve en bilindik yerlerindendir. Adını Damlataş Mağarası’nın hemen kıyısında bulunan Alanya Kalesi’nden alan plaj, mavi bayraklı olmasının yanında merkeze de yakınlığıyla tercih sebeplerindendir.

Hem ince hem de tertemiz kumuyla sığ bir deniz konumundaki Damlataş Plajı, göz alıcı güzelliğiyle buraya gelenlere geniş kumsalında unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Denizin berraklığıyla ün salan plajda balıklarla beraber yüzmekte kaçınılmazdır.

Genel anlamda suyun ve güneşin tadını çıkarmak amacıyla gidilen plajın çevresinde çok sayıda görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Civardaki Damlataş Mağarası’nın yanı sıra yüzmeyi sevenler için Fosforlu Mağarası civarları da birer alternatiftir. Girişin ücretsiz olduğu Damlataş Plajı’nda şezlong, havlu ve şemsiye için belirli bir ücret alınmaktadır. Gün boyunca burada kalacaklar içinde yeme, içme, duş ve WC ihtiyaçları plajdaki işletmelerde bulunmaktadır.

Damlataş Plajı

Damlataş Plajı Nerededir?

Tarihi Alanya Yarımadası’nda Alanya Kalesi’ne oldukça yakın konumda bulunan Damlataş Plajı tercih sebebidir. Alanya merkeze sadece 3 km kadar mesafede olan plaj, kalenin hemen eteklerindedir.

Damlataş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Damlataş Plajı’na ulaşmak o kadar zor değildir. Alanya’ya 3 km kadar mesafede olan plaja özel aracınızla ya da toplu taşımayla rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Damlataş Plajı Kum Mu?

Alanya Yarımadası’nın hemen batısında Damlataş Mağarası’nın da kıyısında yer alan mavi bayraklı plajlardan Damlataş Plajı pırıl pırıl parlayan bir kumsala sahiptir.

Damlataş Plajı Dalgalı Mı?

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Damlataş Plajı bölgedeki diğer yerlerin aksine biraz dalgalıdır. Çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler bu konuda biraz dikkatli olmalıdırlar.

Damlataş Plajı Ücretli Mi?

Damlataş Plajı’na girişler ücretsizdir. Burada sadece şezlong, havlu ve şemsiye için belirli bir ücret alınmaktadır.