Keykubat Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Keykubat Plajı, suyunun berraklığı ve temizliğiyle dikkat çekmekte ve derinliğinin de az olması buraya olan rağbetin fazla olmasına etmendir.

5/5 - (1 vote)

Keykubat Plajı, Alanya Limanı’ndan başlayarak Oba Çayı’nın denize döküldüğü yere kadar devam etmektedir. Tarihi yarımadanın hemen doğu kısmındaki plaj adını Anadolu Selçuklu Hükümdarı Keykubat’tan almaktadır.

Masmavi denizi ve kıyı boyunca uzanan yemyeşil park ve yeşil alanlarla çevrili olan Keykubat Plajı’ndaki begonvillerin özellikle yaz mevsiminde açmasıyla çevrede eşsiz bir manzara ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 3 km uzunluğunda mavi bayraklı bu plajın bazı kesimleri her ne kadar kumla kaplı olsa da bazı kısımlarında da kum kayası bulunmaktadır.

Keykubat Plajı

İnce kumlarla kaplı bir sahil şeridine sahip olan Keykubat Plajı’nda deniz yavaş yavaş derinleşirken 20 metre kadar gidildikçe seviye boy hizasına kadar gelmektedir. Bu nedenle de çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için bu plaj oldukça idealdir.

Yakınlardaki akarsuyun etkisiyle denizi koyu mavi olan plajın berraklığı ve temizliği turistlerinde ilgisini çekmektedir. Keykubat Plajı’na girişler ücretsizken WC, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye gibi ihtiyaçlarda ücretlidir.

Keykubat Plajı Nerededir?

Keykubat Plajı, Antalya ilinin Alanya ilçesinde Alanya Limanı’ndan başlayarak Oba Çayı’nın denize döküldüğü yerde Güller Pınarı ve Cumhuriyet semtlerinin sahil kısmında yer almaktadır. Denizin ve aynı zamanda güneşin tadını doyasıya çıkarmak için farklı alternatiflerin bulunduğu bu plajda su sporları eğitimleri verilirken ayrıca da günübirlik tekne turları da bulunmaktadır.

Keykubat Plajı

Keykubat Plajı’na Nasıl Gidilir?

Keykubat Plajı ilçe merkezine sadece 1 km kadar mesafededir. Merkeze yakınlığıyla bilinen plaj yürüme mesafesinde olup minibüslerle buraya ulaşım ortalama 5 dakika kadardır. Özel aracıyla buraya gelmek isteyenler sahil yoluna çıktıktan sonra tarihi yarımadanın batısına doğru ilerlemelidir.