Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Kadınlar Plajı, sadece kadınlar özel olup suları berrak ve temizdir. Fiziki olarak dışarıdan görülebilmesi imkansız olan plaja yoğun rağbet vardır.

5/5 - (1 vote)

Kurşunlu Kadınlar Plajı sadece kadınların gönül rahatlığıyla denize girebilmeleri adına tasarlanan 200 m uzunluğunda yaklaşık 3.000 m2’lik alan içerisinde kurulan bir kumsaldır. Sahil şeridi boyunca plaj ünitelerinden ahşap yürüyüş yoluna ve oradan da cankurtaran iskelesine kadar yol tarafı üzerinde 170 m panel yer almaktadır.

Sahil kısmı çakıldan oluşan Kurşunlu Kadınlar Plajı’nın denizin tabanı da aynı şekilde çakıldır. Bu nedenle buraya gelmeyi düşünenlerin yanında mutlaka deniz ayakkabılarını da getirmeleri tavsiye edilmektedir. Suları temiz ve berrak olan plaj, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen son deniz ölçümünden iyi kalite ödülü almıştır.

Kurşunlu Kadınlar Plajı

Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerededir?

Kurşunlu Kadınlar Plajı, Bursa’nın Gemlik ilçesi sınırları içerisindedir. Merkeze yaklaşık 40 km mesafede bulunan plaj, Kurşunlu Mahallesi’ne oldukça yakındır. 2015 senesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece kadınların hizmetine açılan Kurşunlu Kadınlar Plajı’nın fiziki olarak dışarıdan görülebilmesi kesinlikle mümkün değildir.

Kurşunlu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Kurşunlu Kadınlar Plajı’na toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım oldukça kolaydır. Gemlik’in yanı sıra Mudanya üzerinden de ulaşılabilen plaja gelmek için 3 ayrı güzergah bulunmaktadır.

Kurşunlu Kadınlar Plajı

D575/E881, D575 ve Gemlik Mudanya Yolu ya da Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden plaja ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu taşıma kullanmak isteyenler ise şehir merkezinden kalkan minibüs ve otobüsleri kullanabilirler.

Kurşunlu Kadınlar Plajı Ücretli Mi?

Kurşunlu Kadınlar Plajı’na girişler ücretsiz olup sadece otopark ücreti 10 TL’dir.

Kurşunlu Kadınlar Plajı Paralı Mı?

Kurşunlu Kadınlar Plajı herkes için ücretsiz olup; şezlonglar ve şemsiyeler, plaj restoranı, soyunma odaları, tuvaletler de bunların içerisindedir.