Akçagerme Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Akçagerme Plajı, yaz mevsiminin vazgeçilmez mekanları arasında yer alıp hem mavi bayraklı bir plaj hem de denizi sığ ve dalgasızdır.

5/5 - (1 vote)

Akçagerme Plajı özellikle yaz sezonunda tatilcilerin favori mekanları arasında yer alan mavi bayraklı konaklama alanlarındandır. Her ne kadar kıyıları kayalıklı olsa da plajın sığ denizi sayesinde ailecek serinlemek isteyenler için ideal bir konumdadır.

Diğer plajlar ile kıyaslandığında farklı olarak zümrüt yeşiline çalan bir renge sahip Akçagerme Plajı’na Kaş istikametinden gelindiğinde göz alıcı bir güzellikte olduğu hemen dikkat çekmektedir. Plajı neredeyse tamamen çevreleyen çam ağaçları ekosistemi tamamlayan unsurlar arasındadır.

Yaklaşık 200 metre uzunluğa sahip olan plajın Fethiye tarafındaki diğer ucu 5 ila 10 metre yüksekliğindeki kayalarla kaplıdır. Ana yol ile plaj arasındaki alanda voleybol ve basketbol sahası bulunurken Akçagerme Plajı’nın en önemli özellikleri arasında denizin sığ ve dalgasız olması yatmaktadır.

Akçagerme Plajı

Sahil kısmı çok ince çakıl ve kumlarla kaplı olan plajda suyun içerisinde yürürken ayaklarınız asla rahatsız olmamaktadır. Suyu cam gibi berrak ve tertemiz olan plaj ayrıca bulunduğu konum itibariyle deniz suyu sıcaklığının en yüksek olduğu plajlar arasındadır.

Plajın düzenliği, temizliği, duşlar ve restoran işletmesi; Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine aittir. Plajda ayrıca şezlong, şemsiye ve loca kiralanabilirken buz gibi akan duşunda serinlemekte bir ayrıcalıktır. Akçagerme Plajı’nda ayrıca çocukların eğlenebilmesi adına Aquapark hizmeti de bulunmaktadır.

Akçagerme Plajı Nerededir?

Akçagerme Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer almaktadır. Kaş kent merkezine yakınlığı ile ön planda bulunan Akçagerme, merkeze sadece 4 km kadar uzaklıktadır.

Akçagerme Plajı

Plajdaki üstü kapalı olan kafe ve restoran kısımları çok büyüktür. Çay bahçesi görüntüsünü andıran kafeterya içerisinde öğrencilerin hazırladığı hamburger, tost, pizza gibi atıştırmalık yiyeceklerin yanında dondurma ve soğuk içecek alternatifleri de bulunmaktadır.

Akçagerme Plajı’na Nasıl Gidilir?

Akçagerme Plajı’na ulaşım oldukça rahattır. Kaş ilçe merkezinden dolmuşlara binerek yaklaşık 10 dakika içerisinde plaja ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek istiyorsanız yaklaşık 4 km’lik yolculuk süresince deniz kıyısında devam eden manzaralı bir yol size eşlik edecektir.

Akçagerme Plajı Kum Mu?

Tam olarak aslında Antalya-Fethiye Karayolu üzerinde yer alan mavi bayraklı plajlardan Akçagerme Plajı sahili kumsal ve çakıl taşlarından oluşmaktadır.

Akçagerme Plajı Derin Mi?

Akçagerme Plajı’nı diğer plajlardan ayıran en önemli özellik sığ ve dalgasız olmasıdır. Ailelerin burayı tercih etmelerinin nedenleri arasında; sığ ve dalgasız bir plajda çocuklarıyla beraber gönüllerince eğlenmeleridir.