Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı hem doğası hem de büyüleyici serin sularıyla mistik bir atmosferi ayağınıza kadar getirmektedir. Manzarasıyla herkesi büyüleyen bu plajda zorlu bir merdiven yolculuğu muhteşem bir doğanın kapılarını açmaktadır.

5/5 - (1 vote)

Kaputaş Plajı dünyanın önde gelen tatil yörelerinden Akdeniz’de gören herkesi büyüleyen kusursuz bir plajdır. Hazinesinde saklı olan muhteşem güzellikler ile her sene binlerce turisti kendisine çekmekte ve bir o kadar da hayran bırakmaktadır.

Sadece bir plaj olmaktan öte efsanelerde de kendisine yer bulan bu plajdaki serin sular, yazın sıcağından bunalanlar için oldukça idealdir. Turizme ilk açıldığı dönemlerde sadece bölge halkının tercih ettiği plaj zamanla turistlerinde akınına uğrayarak kısa zamanda şöhretini tüm dünyaya yaymıştır.

İki dağ arasında kalan efsane manzarasıyla büyüleyen bir görselliğe sahip olan Kaputaş Plajı‘nın romantik bir aşk hikayesi vardır. İsmi geçmişte saklı olan bir genç kızın savaşta hayatını kaybeden sevdiğini unutamadığından burada intihar ettiğine inanılmaktadır. Genç kızın içerisine düştüğü derin kederi hisseden dağların ikiye ayrılması ve daha sonrasında da Toros Dağları’na çıkarak ormanlarda yaşamaya karar verdiği söylenmektedir.

Kaputaş Plajı

Denizi kadar doğasıyla da efsane güzelliğe sahip olan plajın mitolojik hikayeleri halen daha nesillerden nesillere yayılmaktadır. Plaja inebilmek adına 187 basamaklı zorlu bir merdiven yolculuğu eşliğinde muhteşem doğanın tadını doyasıya çıkarmak Kaputaş Plajı’nın aslında en büyük hazinelerindedir.

Kaputaş Plajı Nerede?

Antalya’nın Kaş ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kaputaş Plajı; Kaş’a 20 km, Kalkan‘a ise sadece 7 km kadar uzaklıktadır. Kalkan ile Kaş arasında sahil yolu üzerinde bulunan plajın uzunluğu da 187 km kadardır. Derinliği fazla olmasına rağmen suyun berrak görünüşü görülmeye değerdir.

Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in güzey sahillerini süsleyen ve Antalya’nın Kaş ilçesi sınırlarında kalan Kaputaş Plajı’na ulaşım oldukça rahattır. Kaş merkezden D-400 karayolunu kullanarak 20-30 dakikalık bir yolculuğun ardından tabelaları takip etmek yeterli olacaktır.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı’na toplu taşıma kullanarak gelmek isteyenler AK03 nolu otobüs hattını kullanabilir. Bunun yanında Kaş ve Kalkan arasında düzenli olarak gerçekleştirilen minibüs seferleri de vardır. 

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti 2024

Kaputaş Plajı’na girişler tamamen ücretsizdir. Belediye tarafından işletilen plajda; şezlong ve şemsiye hizmetlerinden yararlanmak için kiralama yapabilirsiniz. Bunların dışında yanınızda getirdiğiniz havlunuzu kumlara sererek sıcacık güneşin ve muhteşem doğanın tadını çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.