Beycik Bükü Nerede, Nasıl Gidilir?

Beycik Bükü, sığ ve dalgasız oluşu nedeniyle insanın içine huzur veren atmosferiyle kampçılar tarafından da tercih nedenidir.

Rate this post

Beycik Bükü, insana huzur veren doğasının yanı sıra tamamen gürültüden izole olmuş bir şekildedir. Sırt çantalı gezginler tarafından çadır kampı yapmak içinde tercih edilen yer manzarası ile oldukça görkemli ve görülmeye değerdir.

Dünyaca ünlü tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan ve etrafında yürüyüş yapan insanlara da rastlanılan Beycik Bükü sadece kampçılar tarafından değil ayrıca da günübirlik tekne turlarının da uğrak yerleri arasındadır.

Küçük bir plaj alanının bulunduğu Beycik Bükü’nün sahil kısmı irili ufaklı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Deniz tabanında incecik kumların bulunduğu yer sığ ve dalgasız oluşu nedeniyle her daim berrak kalmaktadır.

Beycik Bükü

Plaj bölgesinde ihtiyaçların karşılanacağı bir tesis bulunmadığından dolayı buraya gelmek isteyenlerin yanlarında mutlaka havlu, piknik malzemesi ve yiyecek-içecek gibi malzemeleri bulundurmaları gerekmektedir. Çok fazla kalabalık olmayan yer, huzur verici doğasıyla insana sakinlik vermektedir.

Beycik Bükü Nerede?

Beycik Bükü, Antalya’nın Kemer ilçesindedir. Kemer’e yaklaşık 25 km mesafede bulunan yer aslında Tekirova Mahallesi sınırları içerisindedir.

Çakıllı sahili ve berrak suyu ile ön planda yer alan bük, doğa ile iç içe bir konumda bulunduğundan sakin bir deniz keyfi yaşamak isteyenler için idealdir.

Beycik Bükü

Beycik Bükü’ne Nasıl Gidilir?

Antalya kent merkezine 68 km mesafede yer alan Beycik Bükü için ortalama yolculuk süresi 1.5 saat kadardır. Tekirova’yı geçtikten hemen sonra koyu takip eden güzergah üzerinden bölgeye rahatlıkla ulaşmak mümkündür.

Bölgede arazinin belli bir süre sonra daralması ve engebeli bir hale gelmesi nedeniyle yerleşim yerlerine uzakta bulunduğundan yolda olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına varsa jeep tarzı araçların tercih edilmesi en güzelidir.

Beycik Bükü Konumu