Feslikan Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Feslikan Yaylası, Antalya'nın kavurucu sıcağından bunalanlar için farklı bir alternatif olup muhteşem doğası ile büyülemektedir.

5/5 - (1 vote)

Yaz mevsimlerinde sadece deniz, güneş ve kum üçgeninden sıkılanlar için değişik bir alternatif sunan Feslikan Yaylası bulunduğu lokasyon itibariyle cennetten köşe gibidir. Yayla havası almak isteyenlerin ilk duraklarından olan bu yer Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında yaklaşık 2.000 metre yükseltiye sahiptir.

Antalya körfezinde batı kıyılarını içerisine hapseden Feslikan Yaylası’nın manzarası arasında yemyeşil dağlar, mis gibi bir hava ve geniş bir ormanlık alan bulunur. Yaz aylarına özel olarak düzenlenen festivaller sadece yerli halkı değil buraya gelen yabancı turistlerinde büyük ilgisini çeker. Bu festivallerde öncelik her ne kadar yağlı güreşler olsa da 7’den 70’e herkesin hoşlanabileceği konserler ve eğlencelerde buranın vazgeçilmezlerindendir.

Feslikan Yaylası

Kavurucu Antalya sıcağından bunalanların adreslerinden olan Feslikan Yaylası’ndan 30 km kadar aşağıya inildikçe yaklaşık 15 dakika mesafede denize girilebilmektedir. Kış aylarında da doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen bu yayla, karlar altında kalarak bembeyaz görüntüsü ile kartpostallık fotoğraflar oluşturmaktadır.

Son yıllarda sporcularında yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalan Feslikan Yaylası’nda doğa sporları ve yürüyüşler yapmakta mümkündür. Bisiklet turu içinde en ideal noktalar arasında yer alan yaylanın Bakırlıdağ zirvesindeki Tübitak Gözlemevi’de dikkat çeken mekanlar arasındadır.

Feslikan Yaylası Nerededir?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi sınırları içerisindeki Feslikan Yaylası’nın kent merkezine uzaklığı ortalama 44 km kadardır. Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında uzanan yayla; Antalya körfezinin batı kıyılarında bir merkezi sistem şeklini alır.

Feslikan Yaylası

Feslikan Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Feslikan Yaylası’na ulaşabilmek için Çakırlar – Çağlarca – Geyikbayırı – Doyran yol güzergahı takip edilmelidir. Toplu taşıma ile yaylaya ulaşmak isteyenler ise öncelikle Konyaaltı ilçesine gelmeli ve buradan da ister taksi dilerlerse de minibüs ve otobüslerle giriş kısmına kadar seyahatlerini gerçekleştirebilirler.