Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı, yaz aylarında İstanbul'un tam göbeğinde deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için idealdir.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı özellikle yaz sezonunda bayanların büyük ilgisini çekmektedir. Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alan bu plaj, deniz ile kumsal keyfinin yanında orman içerisindeki piknik alanlarıyla da tercih sebeplerindendir.

İstanbul’un en güzel koyları arasında gösterilen Elmasburnu Koyu, kadınlara özel plajında; 29 adet özel locası, deniz manzarası olan restoranı, piknik alanları ve elektrikli yolcu servisiyle Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde keyifli bir deniz sefası imkanı sunmaktadır. Beykoz Belediyesi tarafından işletilen ve İstanbul şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı, modern tesisleri ve kaliteli hizmet anlayışını benimseyerek tatilcilerin gözdesi haline gelmiştir.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Tesis içerisinde maviyle yeşilin bütünleştiği manzaraya karşı piknik yapmak adına mesire alanları ile yürüyüş parkuru ve çocuk parkı bulunmaktadır. Doğalgazlı mangal ünitelerinde piknikçiler için zahmetsiz ve doğaya saygılı bir şekilde piknik yapma imkanı ve restoranda da misafirler için lezzetli ve ferah içeceklerden oluşan zengin menüler yer almaktadır.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Nerededir?

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı, İstanbul’un Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Riva semtinde bulunan plaj; Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara hizmet vermektedir. Kadınlara özel olan plaj günlerinde 7 yaşın üzerindeki erkek çocuklar tesislere alınmamakla birlikte çalışan personelin tamamı da kadınlardan oluşmaktadır.

Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri de plajdan kadınlar ve erkekler ortak olarak yararlanabilmektedir.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Açık Mı?

İstanbul’un Beykoz ilçesindeki Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı, 4 Temmuz 2023 Salı günü yaz sezonunu açmıştır.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Beykoz’daki Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı’na toplu taşımayla gitmek için Beykoz’un merkezine ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hatlı İETT otobüslerine ya da Riva minibüslerine binmeniz gerekmektedir.

Anadolu Yakası’ndan plaja ulaşmak için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çevre yolundan ilerlerken köprüden önce son çıkış noktası olan Kavacık Kavşağı’ndan çıkmanız gerekmektedir. Öncelikle Kavacık, Beykoz, Riva tabelalarını daha sonrasında da Acarlar Mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ederek yaklaşık yarım saat sonunda Riva’ya ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası’ndan plaja ulaşmak için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılarak aynı tabelaları takip etmeniz gerekmektedir. Riva’nın merkezine ulaştıktan sonra Jandarma binası istikametine doğru gideceksiniz. Plajda ücretli otopark hizmeti bulunmaktadır.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Giriş Ücreti 2023

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı için giriş ücretleri 2023 yılı için yeniden düzenlenmiştir.

1. tip Kamelya: 45 TL
2.tip Kamelya: 90 TL
Şezlong: 20 TL
Şemsiye: 20 TL
Loca (yemekli): 300 TL

Riva’da Kadınlar Plajı Var Mı?

İstanbul’un Beykoz ilçesinde Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı bulunmaktadır. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara hizmet veren plajda deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Riva Kadınlar Plajı Kaç TL?

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı’na giriş ücreti 2023 yılında 45 TL’den başlamaktadır.

Riva Elmasburnu Plajı Kadınlar Günü Hangi Gün?

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı; Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara hizmet vermektedir. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri de plajdan kadınlar ve erkekler ortak olarak yararlanmaktadır.

5/5 - (2 votes)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.