Samsun 6 Haziran Okullar Tatil Mi?

Samsun'da yaşanan sel felaketi nedeniyle veliler ve öğrenciler 6 Haziran Salı gününde okulların tatil ilan edilmesini beklemektedir.

Rate this post

Samsun’da yaşanan sel felaketi sonrasında Meteoroloji’den gelen kötü haberler ve yağış uyarısı yarın 6 Haziran okullar tatil mi söylentilerini ayyuka çıkardı. Başta veliler ve öğrenciler olmak üzere Samsun’da okulların yine tatil ilan edilmesi gündemde.

Samsun’da gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış sellere neden oldu. Ladik, Canik, İlkadım, Atakum ve Tekkeköy ilçelerindeki birçok ev ve iş yeri sular altında kalırken can kaybının da olduğu belirtildi. Ladik’de metrekareye 97 kg, kent merkezinde ise metrekareye 40 kg kadar yağış düştü.

Samsun 6 Haziran Okullar Tatil Mi?

Samsun’da şu ana kadar sadece Ladik ilçesinde okullar tatil ilan edildi. Ladik Kaymakamlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “İlçemizde etkisini sürdüren sağanak yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı önleyici tedbir olarak 05.06.2023 Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Ancak Samsun’da 6 Haziran Salı gününde okulların tatil ilan edilmesiyle ilgili olarak net bir açıklama yapılmadı.

Meteoroloji’den yapılan son açıklamada ise “Samsun il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların 06.06.2023 Salı sabah saatlerine kadar çok kuvvetli, yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.” ifadeleri yer aldı.