Antalyalı 7 Ünlü YouTuber

Antalyalı ünlü YouTuberlar yani halk arasında video paylaşım sitelerinden biri olan YouTube üzerinden binlerce ve milyonlarca takipçisi bulunan ünlüler her daim ilgi odağıdır.

Rate this post

YouTuber ya da halk arasında bilinen ismiyle YouTube ünlüsü, video paylaşım sitelerinden biri olan YouTube’de videoları popüler olan veya YouTube kanalı üzerinden video yayınlayan kişilerdir. Bunlar arasında bazı YouTuberların kendi videoları içerisinde ürün yerleştirme olarak kullandıkları sponsorları da bulunmaktadır.

Özellikle son dönemde popüler olarak ortaya çıkan Türk YouTuberların Antalyalı olanları veya Antalya’da uzunca yıllar boyunca yaşamaları dikkatlerden kaçmadı. İşte binlerce ya da milyonlarca takipçiye hitap eden Antalyalı YouTuberlar

Enes Batur

Enes Batur

1998 yılında Antalya’da dünyaya gelen Enes Batur’un asıl adı Enes Batur Sungurtekin’dir. YouTube üzerinde yaklaşık 5 milyondan fazla takipçisi bulunan Batur, bilgisayar ve konsol oyunları alanında inceleme yaparak meşhur oldu. Son dönemde ise daha çok insanları güldürme adına girişimler yapan Batur şimdiler popüler paylaşımlarına hala daha devam etmekte.

Murat Abi GF

1997 yılında Antalya’da dünyaya gelen Murat Engin Ekin, Akdeniz Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okumaktadır. 2011 senesinden bu yana YouTube üzerinden videolar yayınlamaya devam eden Murat Abi’nin yaklaşık 1.5 milyon kadar abonesi vardır.

Marul Kafa

Antalya’ya özgü şivesiyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Marul Kafa (Mehmet) aslında bu işe Scorp adı ile başladı. Babasıyla beraber geçirdiği keyifli hayatını YouTube üzerinden paylaşarak yayınlayan Marul Kafa’nın yaklaşık 300 binden fazla abonesi bulunmaktadır.

KocaKarı Ansiklopedisi

Melis ve Volkan Alaei çifti KocaKarı Ansiklopedisi adlı YouTube kanalları üzerinden günlük yaşantılarını, meydan okumalarını ve yaptıkları tüm şakaları paylaşmaktadır. İkilinin yaklaşık 650 binden fazla abonesi vardır.

Turgut Ekim

Antalya’da dünyaya gelen ve halen daha orada yaşayan Turgut Ekim günlük hayattan Vlog’lar ve oyun videoları çekerek yayınlamaktadır. Aynı zamanda Enes Batur ile de akraba olan Ekim’in 1 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır.

Prenses Elif

Prenses Elif

Antalya’da yaşayan en küçük yaşta en fazla aboneye sahip olan Prenses Elif, oyuncakları ile yaptıklarını ve eğlendiği anları YouTube üzerinden paylaşarak çok kısa bir zamanda 1 milyondan fazla aboneye ulaşmıştır.

Oğuzhan Uğur

1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Oğuzhan Uğur, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde okumuştur. Onedio ile ortak videolar yaparak BaBaLa TV isimli 500 bin aboneli kendine ait YouTube kanalı bulunan Uğur oldukça meşhurdur.