Koru Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Koru Plajı, doğanın mucizelerini bünyesinde barındıran ve içerisindeki doğal havuzlarla nadir güzelliğe sahip olan farklı bir yapıdır.

Koru Plajı

Nadir güzellikte olan ve doğanın mucizelerini içerisinde barındıran Koru Plajı halk arasında “Yalı Taşı” ismiyle de anılmaktadır. Bu bölgedeki havuzlar ilginç oluşumlarıyla dikkatleri çekerken kıyı kesimlerinde yaşanan gelgitler civardaki kum, çakıl ve karbonat-çimento karışımlarıyla birbirine bağlanarak denize doğru paralel bir biçimde taşlaşmaktadır.

Koru Plajı doğal havuzların kendi kendisini filtre eden tek deniz olma özelliği buranın farklı bir yapıda olduğunun göstergesidir. Buradaki deniz, havuzlara dalga ile geldikten sonra geri dönen suyu da yabancı maddelerden arındırdığı gözlemlenmektedir. Doğa bir arıtma tesisi görevi gören bu havuzlardaki çukurlarda biriken deniz suyu, dalga olmadığı zamanlarda geçici olarak kopmaktadır.

Koru Plajı

Küçük havuzlardaki suyun artan sıcaklığı her yaştan birey için eğlenceli ve neşeli anlar yaşatmaktadır. Toplamda üç doğal havuzun bulunduğu Koru Plajı özellikle çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler adına birer öğretmen görevi görmektedir.

Deniz suyunun berraklığının ön planda olduğu plaj adeta bir akvaryumu andırmaktadır. Dünyada eşi benzerine az rastlanan doğal güzellikteki bu plaj, jakuzi etkisi yaratmaktadır. Hafta içlerinde daha sakin olan plaj ve bünyesindeki havuzlar, hafta sonlarında yöre halkı ile turistlerin akınına uğramaktadır.

Koru Plajı Nerede?

Koru Plajı, Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Koru Mahallesi’ndedir. Alanya kent merkezine 49 km mesafesi bulunan plaj, Gazipaşaya da 5.5 km kadar mesafededir.

Koru Plajı

2.5 km uzunluğunda bir kıyı şeridine sahip olan plaj ayrıca Caretta Caretta’ların yumurtlama alanları içerisindedir. Plajda yüzdüğünüz esnada size eşlik edecek balıklar ile diğer deniz canlılarını çıplak gözle görmek mümkün olacaktır.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.